Honkbalclub naar de rechter om verbanning uit Diemen

Honk- en softbalclub TIW-Survivors heeft een verzoekschrift ingediend bij de rechtbank van Amsterdam voor verlenging van het huurcontract met de gemeente Diemen. De vereniging hoopt gebruik te blijven maken van sportpark de Diemen waar sinds de jaren ‘70 gehonkbald wordt. De gemeente Diemen wil het sportpark nieuw inrichten waarbij geen plaats meer is voor TIW-Survivors en die club gedwongen moet verkassen naar Sportpark Middenmeer in Amsterdam. Die plannen zijn ook goedgekeurd door de gemeenteraad. De Nederlandse baseball- en softballbond (KNBSB) heeft geconcludeerd dat er op Middenmeer geen ruimte is voor alle teams van TIW-Survivors en het daar al spelende OVVO. B&W van Diemen lieten recent weten niet meer te willen praten met de vereniging. Dat verbaast het bestuur van TIW-Survivors, ook omdat de vereniging in november nog een voorstel deed aan de gemeente Diemen na een positief overleg – op initiatief van de vereniging- met wethouder sport Jeroen Klaasse. Voorzitter Gregor Rossen: ”Er was mondeling toegezegd dat er een tegenvoorstel zou komen, in plaats daarvan kregen we een brief dat er ontruimd moet worden en dat kosten anders worden verhaald. Het is daarbij verder ook totaal onduidelijk hoe een mogelijke ontruiming of verhuizing geregeld zou moeten worden. In dit hele proces toont de gemeente Diemen geen leiderschap, begrip voor gevoeligheden, duidelijke communicatie laat staan visie. De situatie is nu dat Diemen ons wegstuurt naar een plek die daar niet geschikt voor is zonder ook maar iets te regelen. Het college zet zich op geen enkele manier in voor de belangen van onze vereniging en onze leden. Er worden alleen maar loze beloftes gedaan. Dan moeten wij de gemeente tot de orde roepen, via een juridische weg.’’ Hij benadrukt dat ‘Amsterdam op deze manier sowieso einde verhaal voor TIW-Survivors.’