TIW-Survivors verwerpt beschuldigingen B&W Diemen

Het bestuur van de Diemer honkbalclub TIW-Survivors ontkent dat het een – gedwongen – verhuizing naar Amsterdam blokkeert, zoals B&W beweren in antwoord op raadsvragen. ‘’Wij zetten ons al geruime tijd in om dit proces als vrijwilligers(!) met twee gemeentes in juiste banen te leiden. Dat wij ‘blokkeren’ is dan een opmerkelijke woordkeuze voor een gemeente die dit probleem zelf heeft gecreëerd, door een hockeyvereniging te initiëren zonder hier ruimte voor te hebben. En het probleem dan vervolgens over de gemeentegrens wil kieperen,’’ aldus bestuurslid Wytze Veenstra. De club staat nog steeds open voor een gesprek met de gemeente Diemen: ‘’Zij zijn de gemeente die een contract zonder legitieme reden eenzijdig opzeggen, zonder garant te willen staan voor een goede afwikkeling bij de buurgemeente. Wij hopen dat het college Diemen haar verantwoordelijkheid neemt voor de consequenties van haar beslissingen en gevoerde beleid. TIW-Survivors kijkt dan ook uit naar een voorstel van de beloofde ‘zachte landing’.’’ De honkbalclub werpt de beschuldiging van B&W dat het onverantwoord handelt door nog nieuwe leden aan te nemen verre van zich. ‘’Het bestuur van TIW-Survivors raadt iedereen die interesse heeft in honk- of softbal om vooral lid te worden van TIW-Survivors, een bloeiende honk- en softbalvereniging in Diemen. Wij zetten ons in voor de belangen van onze leden. In welke gemeente wij in de toekomst gebruik kunnen maken van door KNBSB goedgekeurde sportfaciliteiten is op dit moment inderdaad onduidelijk. Maar wij informeren onze leden bij inschrijving over onze situatie. Daarnaast zorgt het ook voor veel onrust onder onze huidige leden. Sommige zijn erg emotioneel verbonden met dit veld. Dit doet pijn.’’